Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ 10/22/2015   10:09  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետից՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով 3 արկ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և շարունակում են շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджан нарушил режим прекращения порядка 60 раз – Минобороны НКР 10/22/2015   10:22  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 21-го октября и в ночь на 22-е октября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 60 раз, сообщает министерство обороны НКР.
По данным оборонного ведомства, за указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 900 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров,a также выпустил три снаряда из 60-мм минометов.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР дали соразмерный ответ на агрессивные действия противника и продолжали уверенно нести боевое дежурство по всей протяженности линии соприкосновения”, - говорится в сообщении.