Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետին ոստիկանապետն ազատել է աշխատանքից. «Ժամանակ» 10/21/2015   09:56  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը երեկ հրաման Է ստորագրել, որով ոստիկանության անձնագրային և վիգաների վարչության պետ Միշա Սարդարյանն ազատվել Է զբաղեցրած պաշտոնից։
Նրան կփոխարինի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մնացական Բիչախչյանը։
«Ուշագրավ Է, որ ոստիկանապետը որոշել Է ՕՎԻՐ-ի պետին փոխել սահմանադրական հանրաքվեի նախօրեին։ Նշենք, որ այս անգամ ընտրություններին քաղաքացիները մասնակցելու են ոչ միայն անձնագրերով, այլ նաև նույնականացման քարտերով»,- գրում է թերթը։

“Жаманак”: Начальник паспортно-визового управления полиции Армении освобожден от занимаемой должности 10/21/2015 10:11 | Пресса
Приказом начальника полиции Армении Владимира Гаспаряна, начальник паспортно-визового управления полиции Армении Миша Сардарян освобожден с должности, пишет газета “Жаманак”(“Время”).
Сардаряна на посту сменит его заместитель, подполковник полиции Мнацакан Бичахчян.
“Примечательно, что изменения произведены в преддверии референдума по реформе Конституции. Отметим, что в референдуме граждане смогут принять участие не только по паспортам, но и идентификационным картам”, - пишет издание.