Մեղադրողը տուգանք էր միջնորդել. դատարանն արդարացրեց 10/20/2015 13:52 | Արդարացման դատավճիռներ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում, նախագահությամբ Մեսրոպ Մակյանի, նախկին կնոջը ծեծի ենթարկելու գործով կայացրել է արդարացման դատավճիռ:
Դատարանը, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածով՝ ծեծը, մեղադրվող Ալբերտին ճանաչել է անպարտ և արդարացրել:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը արդարացվածի շահերը ներկայացրած փաստաբան Գայանե Լյուդվիգյանից տեղեկացավ նաև, որ մեղադրող դատախազը իր պաշտպանյալին միջնորդել էր դատապարտել 70 000 ՀՀ դրամի չափով տուգանքի:
Ըստ մեղադրանքի՝ Ալբերտը կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել է իր նախկին կնոջ հետ, որի ընթացքում ծեծի է ենթարկել նրան և նրա առողջության պատճառել թեթև վնասի հատկանիշներ չպարունակող մարմնական վնասվածքներ:
Ալբերտին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածով, իսկ որպես խափանման միջոց ընտրվել էր չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Суд в Ереване оправдал мужчину, обвиняемого в избиении экс-супруги 10/20/2015   14:17  |  Оправдательные приговоры
Суд ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Месропа Макяна вынес оправдательный вердикт по делу об избиении бывшей супруги.
Суд признал невиновным Альберта, обвиняемого в совершении преступления, предусмотренного статьей 118 Уголовного кодекса.
Как сообщила в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” адвокат Гаяне Людвигян, представлявшая интересы оправданного, прокурор в своей обвинительной речи ходатайствовал приговорить подсудимого к штрафу в размере 70 тыс. драмов.
Согласно материалам дела, Альберт во время ссоры с бывшей женой на бытовой почве избил ее, причинив ей телесные повреждения, не содержащие признаки легкого вреда.
Альберту было предъявлено обвинение по статье 118(Побои) УК РА. В отношении него была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.