ՊԲ հրամանատարն ընդունել է ԿԽՄԿ Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային ղեկավարին 10/20/2015 11:13 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 20-ին ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային ղեկավար Պատրիկ Վիալին: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԿԽՄԿ Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել բանակի հրամանատարին ընդունելության համար և նշել, որ չնայած սա իր առաջին այցն է Արցախ և այն ավելի շատ ճանաչողական բնույթ է կրում, նա տեղյակ է պաշտպանության բանակի ու ԿԽՄԿ Ստեփանակերտի գրասենյակի գերազանց աշխատանքի ու համագործակցության մասին և ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղում ԿԽՄԿ առաքելության նորանշանակ ղեկավար Դրագոսլավ Բլաժևիչին:
ԼՂՀ ռազմական գերատեսչության ղեկավարը ողջունել է հյուրերին և շնորհավորելով ԿԽՄԿ Ստեփանակերտի գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ հույս հայտնել, որ այսուհետ ևս համագործակցությունը պաշտպանության բանակի հետ կլինի արդյունավետ և կկառուցվի փոխըմբռնման մթնոլորտում:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև հետագա համատեղ անելիքների և համագործակցության հեռանկարների շուրջ:

Глава Минобороны НКР встретился с региональным руководителем МККК по Восточной Европе и Центральной Азии 10/20/2015   11:40  |  Актуальная тема
Министр обороны Нагорно-Карабахской Республики, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян принял во вторник регионального руководителя Международного Комитета Красного Креста (МККК) по Восточной Европе и Центральной Азии Патрика Виала.
Региональный руководитель МККК поблагодарил главу Минобороны НКР за прием и отметил, что, несмотря на то, что это его первый визит в Арцах, носящий ознакомительный характер, он осведомлен об отличной работе и сотрудничестве Армии обороны и Степанакертского офиса МККК. Патрик Виал также представил нового руководителя МККК в Нагорном Карабахе Драгослава Блажевича.
Глава оборонного ведомства НКР, в свою очередь, приветствовал гостей и поздравил нового руководителя офиса МККК с назначением, выразив надежду на то дальнейшее эффективное сотрудничество с Армией, которое и впредь будет основываться на взаимопонимании.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по поводу дальнейших совместных планов и перспектив сотрудничества.