ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական համայնքի հետ 10/19/2015 12:29 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգի Սուրբ Կատարինե հայկական եկեղեցում հոկտեմբերի 18-ին մասնակցել է կիրակնօրյա պատարագին եւ ջրօրհնեքի արարողությանը:
Ինչպես հայտնում են ԱԺ փոխնախագահի աշխատակազմից, պատարագից հետո Էդուարդ Շարմազանովն այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական մշակութային կենտրոն, ներկա գտնվել քաղաքի Հայ առաքելական եկեղեցու Լազարյանների անվան հայեցի դաստիարակության կենտրոնի սաների համերգին:
Էդուարդ Շարմազանովը հայկական մշակութային կենտրոնում հանդիպել է հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Նա իր երախտագիտությունն է հայտնել նրանց՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման արարողություններին ակտիվ մասնակցելու համար: Քննարկվել են Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը, ինչպես նաեւ հայապահպանությանն առնչվող հարցեր:

Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов встретился с представителями армянской общины Санкт-Петербурга 10/19/2015   12:38  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания(НС) Эдуард Шармазанов 18 октября принял участие в воскресной литургии и в церемонии водосвятия в санкт-петербургской армянской церкви Сурб Катаринэ (Св.Екатерины), сообщает пресс-служба армянского парламента.
После литургии Эдуард Шармзанов посетил Армянский культурный центр Санкт-Петербурга, присутствовал на концерте питомцев Центра армянского патриотического воспитания им. Лазарянов ААЦ.
Там же Э.Шармазанов встретился с представителями армянской общины. Вице-спикер НС выразил им признательность за активное участие в мероприятиях по случаю 100-й годовщины Геноцида армян. В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся укрепления связей Родина – Диаспора, патриотического воспитания армян.