Դանակահարություն՝ ավտոմեքենայի մեջ 10/19/2015   10:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ տղամարդիկ վիճաբանել են ավտոմեքենայում և նրանցից մեկը՝ 51-ամյա Մեսրոպ Հ-ն, 40-ամյա Արթուր Մ.ին դանակի մի քանի վնասվածք է հասցրել:
Վիճաբանությունը կանխել ու դանակը Հակոբյանի ձեռքից վերցրել է մեկ ուրիշ տղամարդ, ով այդ ընթացքում ձեռքի շրջանում վնասվածք է ստացել:
Դանակահարվածը կարողացել է ավտոմեքենայից իջնել և տարածքում ծառայություն իրականացնող ՃՈ աշխատակիցներին մոտենալով օգնություն խնդրել, հայտնելով,  որ իրեն դանակահարող անձը գտնվում է ավտոմեքենայում:
Տուժածը և նշված ավտոմեքենայի վարորդը տեղափոխվել են «Հրազդան» ԲԿ, ապա  համապատասխան բուժօգնություն ստանալուց հետո երկուսն էլ բերման են ենթարկվել տարածքային ոստիկանության բաժին:
Մեր տեղեկություններով՝ դանակահարողը տվել է ինքնախոստովանական բացատրություն, իսկ մյուս երկուսին տրվել են դատաբժշկի ուղեգրեր:

Поножовщина произошла в армянском городе Раздан 10/19/2015   13:25  |  Актуальная тема
По информации “ФактИнфо”, инциденту предшествовала ссора в машине с участием двух мужчин. Один из них – 51-летний Месроп А. ударил несколько раз ножом Артура М.
Нож из рук Акопяна выхватил другой мужчина, который в результате инцидента тоже был ранен в руку.
Пострадавший. сумел выйти из машины и обратиться за помощью к сотрудникам Дорожной полиции, сообщив им место нахождения его своего обидчика.
Пострадавший и водитель вышеупомянутого автомобиля были госпитализированы в медцентр “Раздан”. После получения соответствующей медпомощи они оба были доставлены в отдел полиции.
По сведениям агентства, мужчина, нанесший ножевые ранения, дал признательные показания, а двум другим участникам инцидента было выдано направление к судмедэксперту.