Փորձել է կնոջն սպանել՝ դանակի բազմաթիվ հարվածներ հասցնելով. Քննչական կոմիտեն մանրամասնում է 10/19/2015   16:07  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է ամուսնու կողմից նախկին կնոջը դանակահարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցներով պարզվել է, որ 2015 թվականի մայիսի 29-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, 30-ամյա Ա.Զիլֆիմյանը, նախապես տեղեկանալով, որ նախկին կինն այդ պահին գտնվում է քրոջ տանը, այցելել է նրան՝ համոզելու, որ վերադառնա, և շարունակեն իրենց համատեղ ընտանեկան  կյանքը։
Մերժում ստանալով, վերջինիս սպանելու դիտավորությամբ՝ տղամարդը գուլպայի միջից հանել է կտրող-ծակող գործիք հանդիսացող դանակը և բազմաթիվ հարվածներ հասցրել կնոջ մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներ: Հանցագործությունն ավարտին չի հասցվել՝ տուժած կնոջ քրոջ ամուսնու միջամտության արդյունքում։
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ` 30-ամյա տղամարդուն  մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
11:57 05/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՀիվանդանոցի վերելակում ամուսինը դանակով հարվածներ է հասցրել կնոջ դեմքին

В Ереване мужчина пытался зарезать жену за отказ вернуться к нему 10/19/2015   16:35  |  Криминальная хроника
В Ереване завершено предварительное следствие по уголовному делу в отношении мужчины, обвиняемого в покушении на убийство бывшей супруги, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело находилось в ведении следственного отдела по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван.
“Добытыми следствием доказательствами было установлено, что 29 мая 2015 года, примерно в 15:00 30-летний А. Зилфимян, заведомо зная о том, что его бывшая жена находится в доме сестры, пришел к ней с тем, чтобы убедить ее вернуться и продолжить совместную семейную жизнь. Получив в ответ отказ, мужчина с целью умышленного убийства достал из носка нож, относящийся к колюще-режущим орудиям, и нанес супруге множественные удары по разным частям тела, причинив ей множественные телесные повреждения”, - говорится в сообщении.
“Преступление не было доведено до конца в результате вмешательства зятя потерпевшей. На основе совокупности добытых в ходе досудебного производства доказательств 30-летнему мужчине предъявлено обвинение по части 1 статьи 34-104(покушение на убийство) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Уголовное дело с обвинительным заключением направлено прокурору, осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия”, - информирует ведомство.