38-ամյա կնոջը մեղադրանք է առաջադրվել` 4-ամսական երեխայի դիտավորյալ սպանության համար 10/19/2015   15:59  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում մեղադրանք է առաջադրվել 38-ամյա կնոջը՝ 4 ամսական երեխայի դիտավորյալ սպանության համար։ Այս մասին, «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցմանն ի պատասխան, հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ օրեր առաջ բացահայտվել է շուրջ 7 տարի առաջ տեղի ունեցած մանկահասակ երեխայի սպանությունը։ Նախնական տվյալներով՝ Աշտարակ քաղաքի 38-ամյա բնակչուհին 2008 թվականին, քարով հարվածել է փաստացի ամուսնական հարաբերությունների մեջ գտնվող տղամարդու երկրորդ կնոջ մանկահասակ՝ 4 ամսական երեխայի գլխին և սպանել։
Դեպքի առթիվ  հոկտեմբերի 15-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ Քրեական գործի շրջանակներում նույն օրը կատարվել է արտաշիրիմում։

38-летней женщине предъявлено обвинение в умышленном убийстве четырехмесячного младенца - СК Армении 10/19/2015 16:55 | Криминальная хроника
Следственное управление СК Армении по Арагацотнской области предъявило обвинение 38-летней женщине в умышленном убийстве четырехмесячного ребенка. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Обвинение было предъявлено 17 октября. В тот же день женщина была взята под стражу.
Как сообщало ранее “Фактинфо”, на днях было раскрыто убийство семилетней давности.
По предварительным данным следствия, 38-летняя жительница города Аштарак в 2008 году ударила малолетнего ребенка второй жены состоявшего в гражданском браке мужчины камнем по голове и убила младенца.
По данному факту было заведено уголовное дело по части 1 статьи 104 (Убийство). В рамках расследования дела в тот же день была произведена эксгумация.