Առաջնագծում լիակատար պահպանվում է վերահսկողություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատժիչ գործողությունների 10/17/2015   13:34  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն հոկտեմբերի 11-ից 17-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 15 000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատժիչ գործողությունների:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 900 раз - Минобороны НКР 10/17/2015 13:49 | Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 11-го сентября по 17-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 900 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60 и 82 мм минометов и гранатометов типа АГС-17 по позициям АО НКР было произведено более 15 000 выстрелов.
“Передовые подразделения АО НКР продолжают сохранять полный контроль над ситуацией на передовой, прибегая при крайней необходимости к карательным действиям”, - говорится в сообщении.