Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2600 կրակոց 10/16/2015   09:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /6 արկ/ և 82 մմ-ոց ականանետերից /14 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2600 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджанские ВС произвели по позициям Армии обороны НКР более 2600 выстрелов 10/16/2015   10:11  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона 15-го октября и в ночь на 16-е октября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 100 раз, сообщает министерство обороны НКР.
По данным оборонного ведомства, за указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 2600 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров, а также выпустил 6 снарядoв из 60-мм и 14 снарядов 82-мм минометов..
Наиболее интенсивные случаи нарушения режима прекращения огня были зафиксированы на южном направлении линии карабахо-азербайджанской соприкосновения.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют ситуацию на передовой линии и продолжают уверенно нести боевое дежурство”, - говорится в сообщении.