Երևանում բեռնատար ավտոմեքենան վրաերթի է ենթարկել 2 հետիոտնի. 40-ամյա կինը մահացել է, իսկ ամուսինը՝ տեղափոխվել բժշկական կենտրոն 10/15/2015   20:02  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 40-ամյա կնոջ մահվան պատճառ դարձած ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելու դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Նախնական տվյալներով՝ 2015 թվականի հոկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Մելքումով և Շիրազ փողոցների խաչմերուկում, քաղաքացի Գ.Սարգսյանն իր կողմից վարած «Զիլ 4502» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել հետիոտներ, Կարմրավան  գյուղի բնակիչներ, ամուսիններ 1970թ. ծնված Կամո Կարապետյանին և 1975թ ծնված Հասմիկ Խոսրովյանին։ Ստացած մարմնական  վնասվածքներից 40-ամյա կինը մահացել է, իսկ ամուսինը՝ տեղափոխվել բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ  հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի  242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Կատարվում է նախաքննություն:  Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ վթարի պատճառները պարզելու համար։

В Ереване грузовик сбил семейную пару: женщина погибла, а ее муж попал в больницу 10/16/2015   00:40  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту наезда грузовика на семейную пару в Ереване, в результате которого один из супругов погиб.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета Армении по городу Ереван по части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса РА
По предварительным данным, 15 октября 2015 года, примерно в14:00 Г. Саргсян, управляя грузовиком марки “ЗИЛ 4502”, на пересечении улиц Мелкумова и Шираза в г. Ереван совершил наезд на пешеходов, супружескую пару(Камо Карапетяна 1970 г.р. и Асмик Хосровян 1975 г.р.), проживающих в селе Кармраван. От полученных телесных повреждений 40-летняя женщина погибла, а ее муж был госпитализирован в медцентр.
“Ведется предварительное расследование. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для установления причин наезда”, - говорится в сообщении.