Զորամասի ջրատար մեքենան ընկել է զառիթափից և շրջվել. վարորդը մահացել է 10/15/2015   13:20  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝  մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելու դեպքի առթիվ, որն անզգուշությամբ առաջացրել է պայմանագրային զինծառայողի մահը:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2015 թվականի հոկտեմբերի 14-ին` ժամը 18:15-ի սահմաններում, N զորամասի «ԶԻԼ 131» մակնիշի ջրատար մեքենան, մարտական դիրք ջուր տեղափոխելիս, ընկել է զառիթափից և շրջվել:
Պատահարի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից մեքենայի վարորդ, պայմանագրային զինծառայող Բ.Սարուխանյանը տեղում մահացել է, իսկ մեքենայի ավագ սպա Ա. Անդրեասյանը՝ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել Վանաձորի կայազորային հոսպիտալ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Քննություն է տարվում՝ պարզելու վթարի պատճառները։
11:44 02/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶինծառայողներին տեղափոխող «Ուրալ» է շրջվել. 3 զինծառայող թեթև վնասվածքներ են ստացել

СК Армении расследует обстоятельства смертельного ДТП с участием армейского водовоза 10/15/2015   14:12  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смертельного ДТП с участием армейского водовоза на северо-востоке Армении, сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
Дело заведено Главным военным следственным управлением Следственного комитета Армении по части 2 статьи 377(Нарушение правил вождения или эксплуатации машин, повлекшее по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса.
Авария произошла 14 октября, примерно в 18:15 по местному времени, когда грузовик N -ской воинской части доставлял воду на боевые позиции.
“ЗИЛ 131” сорвался со склона и перевернулся.
От полученных в результате ДТП телесных повреждений водитель автомашины Б. Саруханян погиб на месте, а старший офицер А. Андреасян с травмами был госпитализирован в гарнизонный госпиталь Ванадзора.