Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց 10/14/2015   10:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /2 արկ/ և 82 մմ-ոց ականանետերից /2 արկ/ ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից /11 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները լիովին վերահսկում են իրադրությունը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 100 раз – Минобороны НКР 10/14/2015   10:48  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 13-го октября и в ночь на 14-е октября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 100 раз, сообщает министерство обороны НКР.
По данным оборонного ведомства, за указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 2000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров, а также выпустил по 2 снарядa из 60-мм и 82-мм минометов, a также 11 снарядов из гранатомета АГС-17.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию и продолжают уверенно нести боевое дежурство”, - говорится в сообщении.