Առաջիկա գիշեր դարձյալ սպասվում են տեղումներ 10/14/2015 12:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Համաձայն օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ հոկտեմբերի 15-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ, 17-ին արևելյան շրջաններում սպասվում է անձրև:
15-ի ցերեկը, 16-ին, 18-19-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 16-18-ի գիշերը աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով, 17-ի ցերեկը արևելյան շրջաններում` 4-5 աստիճանով, 18-ի ցերեկը, 19-ին աստիճանաբար կբարձրանա 2-3, արևելյան շրջաններում` 4-5 աստիճանով:
Երևանում հոկտեմբերի 15-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում` 16-18 մ/վրկ: 15-ի ցերեկը, 16-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди с грозами ожидаются в Армении в ближайшую ночь, местами возможен град 10/14/2015 12:58 | Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются в Ереване и в большинстве регионов Армении в ночь на 15-е октября, местами возможен град, сообщает Армгидромет.
15-го октября днем, а также 16-го и 18-19 октября прогнозируется погода преимущественно без осадков.
Температура воздуха в ночь на 18-е октября понизится на 4-6 градусов и на 4-5 градусов - 17-го октября днем на востоке страны.
18-го октября днем и 19-го числа синоптики прогнозирует потепление на 2-3 градуса и на 4-5 градусов – на востоке республики.