ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ 10/14/2015 16:36 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 14-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին:
Ինչպես հայտնւոմ են ԱԺ փոխնախագահի աշխատակազմից, այցի շրջանակում Էդուարդ Շարմազանովը կմասնակցի նաեւ ԱՊՀ ՄԽՎ-ին կից անվտանգության ոլորտի եւ նոր մարտահրավերների ու սպառնալիքների հակազդեցության օրենսդրության ներդաշնակեցման հարցերի միացյալ հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին: Նշենք, որ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիսանում է վերոհիշյալ հանձնաժողովների փոխնախագահ:
Հոկտեմբերի 16-ին ԱԺ փոխնախագահը կմասնակցի Երկրորդ աշխարհամարտի ավարտի 70-ամյակին նվիրված միջազգային համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Նույն օրը նախատեսվում են Էդուարդ Շարմազանովի հանդիպումները Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ հայկական համայնքի հետ:

Вице-спикер НС Армении Эдуард Шармазанов отбудет в Санкт-Петербург 10/14/2015   18:04  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов отбудет 14 октября в Санкт-Петербург для участия в заседании постоянной комиссии Межпарламентской Ассамблеи (МПА)СНГ по вопросам обороны и безопасности․
Как сообщили в аппарате вице-спикера, в рамках визита намечено участие Эдуарда Шармазанова в заседании Объединенной комиссии при МПА СНГ по гармонизации законодательства в сфере безопасности и противодействия новым вызовам и угрозам. Эдуард Шармазанов является заместителем председателя вышеупомянутых комиссий.
16 октября вице-спикер Армении примет участие в международном форуме, посвященном 70-летию победы во Второй мировой войне, где выступит с речью.
В тот же день запланированы встречи вице-спикера с ответственным секретарем ПА ОДКБ Петром Рябухиным и представителями армянской общины.