Արա Աբրահամյան. Ես կստեղծեմ կուսակցություն, որը կմասնակցի ՀՀ խորհրդարանական ընտրություններին. News 10/14/2015 14:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Ես ամենայն հավանականությամբ կստեղծեմ քաղաքական կուսակցություն, որը կմասնակցի Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին։ Այս մասին, news.am-ի հաղորդմամբ, հոկտեմբերի 14-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը՝ հավելելով, որ վերջնական որոշումը կկայացվի մինչեւ եկող տարվա մարտը։
Նրա խոսքով՝ ներկայումս ինքը երկու ուղի ունի. ստեղծել կուսակցություն եւ առաջ գնալ այդ կուսակցության հետ կամ միանալ որեւէ այլ քաղաքական ուժի։ «Խոսքը խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու մասին է։ Խոսքը Հայաստանի վարչապետ կամ նախագահ դառնալու մասին չէ, այլ այդ երկրի վիճակի բարելավման։ Բնականաբար, մենք մտածում ենք մեր գաղափարախոսության շուրջ։ Եթե կուսակցությունը ցանկանում է հաղթել, ապա իհարկե այն պետք է հստակ ձեւավոված գաղափարախոսություն ունենա։ Ներկայումս մենք քննարկում ենք մեր գաղափարախոսությունը եւ ծրագրերը»,- նշել է Աբրահամյանը։

Ара Абрамян заявил о намерении создать партию для участия в парламентских выборах в Армении - СМИ 10/14/2015   14:28  |  Лента новостей
Я, скорее всего, создам политическую партию, которая примет участие в парламентских выборах в Армении.Об этом, как сообщает news.am,  заявил на пресс-конференции 14 октября глава Союза армян России Ара Абрамян, добавив, что окончательное решение будет принято до марта будущего года.
По его словам, в настоящее время для него существует два пути: создать партию и идти вперед с этой партией, или присоединиться к какой-либо другой политической силе.
«Речь идет об участии партии в парламентских выборах. Речь не идет о моем становлении премьером или президентом Армении, а об улучшении состояния этой страны. Естественно, мы думаем о нашей идеологии. Если партия хочет победить, конечно, она должна иметь четкую идеологию. В настоящее время мы обсуждаем нашу идеологию, программы», - приводит слова Абрамяна СМИ.