Պարուհու նկատմամբ բռնություն գործադրելով, նրա կամքին հակառակ՝ սեռական հարաբերություն է ունեցել նրա հետ 10/13/2015   16:56  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է 26-ամյա պարուհու բռնաբարության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ նախաքննությամբ  պարզվել է, որ 26-ամյա պարուհին աշխատել է Երևանի պանդոկներից մեկում և աշխատանքն ուշ ավարտելու պատճառով  տուն վերադառնալու համար առհասարակ օգտվել է տաքսի ծառայությունից:
2015թ. ապրիլին պարուհին պայմանավորվածություն է ձեռք բերել  տաքսի ծառայություններից մեկի վարորդի հետ, որ վերջինս իր տաքսի ավտոմեքենայով աշխատանքից  տուն տանի:
Նախնական քննության տվյալներով՝ 2015թ. հունիսի 3-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում, հերթական անգամ աղջիկը տուն գնալու նպատակով նստել է տվյալ տաքսի ավտոմեքենան: Վարորդն առաջարկել է «հաց ուտել» և ավտոմեքենան վարել Երևան քաղաքում գտնվող հյուրանոցներից մեկի ուղղությամբ, որտեղ աղջկա  նկատմամբ բռնություն գործադրելով, նրա կամքին հակառակ՝ սեռական հարաբերություն է ունեցել նրա հետ:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ` Գ.Շատոյանին  մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 138-րդ հոդվածի 1-ին մասով, և նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին, մեղադրական եզրակացությունը հաստատվել է, և գործն ուղարկվել Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան:
17:14 12/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոն19-ամյա աղջիկը հյուրանոցում բռնաբարության է ենթարկվել
13:14 10/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿեսգիշերին տղամարդու հետ հյուրանոց է գնացել, ապա հաղորդում տվել, թե տղամարդն իրեն բռնաբարել է
13:36 21/09/2015  |  Քրեական խրոնիկոն29-ամյա աղջկան բռնաբարել է, ապա վերջինիս հեռախոսահամարները տվել անծանոթ տղաների
15:28 16/09/2015  |  Քրեական խրոնիկոն67-ամյա տղամարդը բռնաբարել է 19-ամյա աղջկա
15:03 17/07/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԻ՞նչ է պատահել իրականում, երիտասարդ կնոջը հորեղբոր որդին բռնաբարել է, թե՞...

Предварительное следствие по уголовному делу об изнасиловании 26-летней танцовщицы в Ереване завершено 10/13/2015 17:53 | Криминальная хроника
Предварительное следствие по уголовному делу об изнасиловании 26-летней танцовщицы в Ереване завершено, сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
Дело находилось в ведении следственного отдела по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета Армении.
Следствием установлено, что 26-летняя танцовщица работала в одной из ереванских таверн и возвращалась с работы домой поздно, поэтому, как правило, пользовалась услугами такси.
В апреле 2015 года танцовщица договорилась с водителем одного из такси-сервисов, чтобы он отвозил ее домой.
По предварительным данным следствия, 3 июня 2015 года, примерно в 23:30 девушка в очередной раз воспользовалась услугами вышеупомянутого таксиста. Водитель предложил ей вместе поужинать где-нибудь и повел машину в сторону одной из ереванских гостиниц, где, применив насилие в отношении девушки, вступил с ней в половое сношение вопреки ее воле.
На основе совокупности добытых в ходе досудебного производства доказательств Г. Шатояну предъявлено обвинение по части 1 статьи 138(изнасилование) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Уголовное дело с обвинительным заключением направлено прокурору, осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия. Обвинительное заключение утверждено, и дело направлено в суд ереванских административных районов Эребуни и Нубарашен.