Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են 10/13/2015   10:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /13/ և 82 մմ-ոց ականանետերից /17 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

ВС Азербайджана продолжают нарушать режим прекращения огня - Минобороны НКР 10/13/2015 10:55 | Лента новостей
Азербайджанская сторона 12-го октября и в ночь на 13-е октября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 150 раз, сообщает министерство обороны НКР.
За указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 2500 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров, а также выпустил 13 снарядов из 60-мм и 17 снарядов из 82-мм минометов.
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных мер агрессивные действия противника были подавлены”,- говорится в сообщении.