ՀՅԴ-ն «այո»-ի քարոզչությունն առանձին է իրականացնելու և որևէ ուժի հետ չի միավորվելու 10/09/2015   11:54  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
ՀՅԴ-ն` իր մոտեցումներին համապատասխան, Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեն հնարավորինս ազատ, թափանցիկ անցկացման կողմնակից է, և իր կողմից անելու է ամեն ինչ այդ ուղղությամբ:
Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը` ընդգծելով, որ Դաշնակցությունն իր փաստարկներն ունի:
«Մենք կողմնակից ենք, որ նախ քարոզարշավն իսկապես լինի «այո»-ի և «ոչ»-ի ճամբարների համար հավասար, և դրա հնարավորությունը «Հանրաքվեի մասին» օրենքը տալիս է»,-ասաց Ա.Վարդանյանը:
Նա հայտնեց նաև, որ ՀՅԴ-ն «այո»-ի քարոզչությունն առանձին է իրականացնելու և որևէ ուժի հետ չի միավորվելու: Որոշակի նախապատրաստական ներկուսակցական աշխատանք այս ուղղությամբ արդեն իսկ տարվում է:

АРФД не собирается объединяться с какой-либо из политсил для проведения агиткампании перед референдумом по реформе Конституции Армении 10/09/2015   12:27  |  Конституционные реформы
АРФ “Дашнакцутюн” выступает за проведение свободного и прозрачного референдума по изменениям в Конституцию Армении и со своей стороны сделает все возможное для этого. Об этом на встрече с журналистами в пятницу заявил секретарь АРФД Агван Варданян.
По его словам, у АРФД есть свои доводы.
“Мы выступаем за обеспечение сторонникам и противникам изменений в Основной закон равных условий для агиткампании, и подобную возможность закон “О референдуме" предоставляет”, - отметил А. Варданян.
Он также сообщил, что АРФД будет проводить агитацию самостоятельно и не планирует объединяться с какой-либо из сил. “Подготовка к этому в какой-то мере уже ведется”, - проинформировал он.