Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 90 անգամ 10/09/2015   09:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 90 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 մմ-ոց ականանետից /2 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 700 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджан режим прекращения огня порядка 90 раз – Минобороны НКР 10/09/2015   09:54  |  Лента новостей
Азербайджан 8-го октября и в ночь на 9-е октября нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 90 раз, сообщает Министерство Нагорно-Карабахской Республики.
“За это время азербайджанские вооруженные силы произвели по позициям АО НКР более 700 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров. Было также выпущено 2 снаряда из 82 мм минометов”, - говорится в сообщении.
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.