Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից 10/07/2015   10:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, ի տարբերություն նախորդ օրերի, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժը ինքնաձիգերից, դիպուկահար հրացաններից, գնդացիրներից և «Իստիգլալ» տիպի հրաձգային զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1900, իսկ 60 մմ-ոց ականանետից` 3 կրակոց:
Բացի հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերից, առաջնային գծից մոտ 50 կմ խորության վրա արձանագրվել են նաև հակառակորդի ռազմաօդային ուժերի ուսումնական թռիչքներ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն հետևել են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող բոլոր գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:

Тренировочные полеты азербайджанских ВВС зафиксированы в 50 км от передовой линии – Минобороны НКР 10/07/2015   11:05  |  Актуальная тема
Тренировочные полеты ВВС Азербайджана зафиксированы на глубине примерно 50 км от карабахо-азербайджанской линии соприкосновения, сообщает Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Помимо этого, ВС Азербайджана 6-го октября и в ночь на 7-е октября в отличие от предыдущих дней нарушили режим прекращения огня в основном с использованием стрелкового оружия.
"Азербайджанские ВС произвели по позициям АО НКР порядка 1900 выстрелов из автоматов, пулеметов и снайперских винтовок, в том числе типа "Истиглал". Было также выпущено три снаряда из 60-миллиметровых минометов",- говорится в сообщении.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно следили за всеми действиями противника и при необходимости прибегали к соответствующим шагам", - отмечается в сообщении.