Քննչական կոմիտեն՝ նախօրեին 49-ամյա տղամարդու ինքնասպանության մասին 10/07/2015   17:48  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական  կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 49-ամյա Ս.Ազիզյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2015 թվականի հոկտեմբերի 6-ին՝  ժամը 16:50-ին, շտապօգնության Կենտրոն ենթակայանից ահազանգ է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը կանչով մեկնել է Երևան քաղաքի Ձորափի 40 շենքի 2-րդ մուտք, որտեղ գտել է տղամարդու դի:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Երևան քաղաքի Ձորափի 40-րդ շենքի 5-րդ հարկի պատշգամբում հայտնաբերվել է 49-ամյա Ս.Ազիզյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով:
Արտաքին զննությամբ դիակի գլխի շրջանում առկա է եղել հրազենային վնասվածք, իսկ դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է առանց գործարանային համարի 9 մմ տրամաչափի ատրճանակ: Ս.Ազիզյանի տաբատի գրպանից հայտնաբերվել է նաև 9մմ տրամաչափի 15 փամփուշտ:
Նախնական տվյալներով՝ հրազենային վնասվածքը տղամարդը պատճառել է ինքն իրեն։ Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով:
Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ պարզելու Ս.Ազիզյանի մահվան հանգամանքները:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքների պարզաբանման համար  նշանակվել են փորձաքննություններ:

СК Армении расследует обстоятельства гибели 49-летнего мужчины, найденного с огнестрельным ранением в голову в одной из ереванских квартир 10/07/2015 18:13 | Криминальная хроника
СК Армении завел уголовное дело по факту гибели 49-летнего мужчины, найденного с огнестрельным ранением в голову в одном из домов в Ереване.
Дело заведено следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван по части 1 статьи 110 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
6 октября 2015 года, примерно в 16:50 из подстанции скорой помощи поступил сигнал о том, что бригада врачей выехала на вызов по адресу: г.Ереван, улица Дзорапа 40, 2-й подъезд, где обнаружила труп мужчины.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. На балконе расположенного на 5-м этаже дома по адресу Дзорапа 40 было обнаружено тело 49-летнего С. Азизяна с огнестрельным ранением в голову.
При внешнем осмотре места происшествия были найдены пистолет калибра 9 мм без заводского номера, а в кармане брюк С. Азизяна - 15 патронов калибра 9мм.
“По предварительным данным, мужчина сам себе нанес огнестрельное ранение. По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. Назначены экспертизы для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела”, - говорится в сообщении.