Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են 10/06/2015   10:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հոկտեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 միլեմետրանոց ականանետից /2 արկ/ հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня – Минобороны НКР 10/06/2015   10:52  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня, сообщает министерство Нагорно-Карабахской Республики.
Азербайджан 5-го октября и в ночь на 6-е октября нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил более 100 раз. За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 82--миллиметровых (2 снаряда) минометов по позициям АО НКР было произведено более 2000 выстрелов.
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных мер агрессивные действия противника были подавлены”, - говорится в сообщении Минобороны НКР.