Բերման ենթարկվածների թիվը 21-ն է 10/05/2015   14:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի շենքի դիմացից Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին բերման ենթարկվածների թիվն այս պահի դրությամբ՝ 21-ն է:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Ոստիկանության լրատվության ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ ընդդեմ սահմանադրական բարեփոխումների ստեղծված «Չեք անցկացնի» նախաձեռնության բողոքի ակցան այս պահին շարունակվում է   Ազգային ժողովի դարպասների մոտ։
ՀԱԿ կուսակցության իրավական հարցերի պատասխանատու Արմեն Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է բերման ենթարկված երիտասարդների մի մասի անունները՝
1. Սարգիս Գեւորգյան
2. Արեգ Գեւորգյան
3. Թաթուլ Սարոյան
4. Դավիթ Սարդանյան
5. Վարդան Հարությունյան
6. Հրայր Մանուկյան
7. Սերգեյ Գրիգորյան
8. Սերոբ Գասպարյան
9. Արթուր Մարտիրոսյան
10. Արշակ Մուսախանյան
11. Ավետիս Ավագյան
12. Գարիկ Ասատրյան
13. Հայկ Պետրոսյան
14. Տիգրան Եգորյան
15. Էդիկ Կարապետյան
16. Փայլակ Թեւանյան
17. Մերուժան Հանեսյան
Ընդդեմ սահմանադրական բարեփոխումների ստեղծված «Չեք անցկացնի» նախաձեռնության բողոքի ակցան այս պահին շարունակվում է   Ազգային ժողովի դարպասների մոտ։ - See more at: http://www.pastinfo.am/hy/node/79831#sthash.u0HUYVin.dpuf
14:47 05/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը կդրվի հանրաքվեի. ԱԺ-ն որոշում ընդունեց
12:27 05/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍահմանադրության փոփոխությունների նախագծում կատարված փոփոխություններին ԱԺ պատգամավորները ծանոթ չեն

Более 20 участников акции протеста против реформы Конституции у здания парламента в Ереване доставлены в полицию 10/05/2015   16:04  |  Лента новостей
21 человек доставлен в Арабскирский отдел полиции с территории напротив здания парламента, где проходит акция протеста против реформы Конституции Армении. Об этом сообщили “Фактинфо” в пресс-службе полиции РА.
Ранее сообщалось о четырех. В свою очередь протестующие заявляли о 17 подвергнутых приводу.
Представители инициативы “Не проведете” продолжают митинговать у ворот парламента Армении.
Национальное Собрание Армении на заседании в понедельник приняло 104 голосами "за", 10 "против" и тремя воздержавшимися решение о даче согласия на вынесении проекта изменений в Конституцию на референдум.
Проект реформы Основного закона Армении предусматривает переход к парламентской модели правления.
15:28 05/10/2015  |  Актуальная тема Парламент Армении принял решение о вынесении проекта реформы Конституции Армении на референдум