Նախագահը շնորհավորել է ՀՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանին՝ հոբելյանի առթիվ 10/03/2015   15:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանին՝ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել հայկական և ռուսական թատրոնի ու կինոյի զարգացման գործում՝ կերտելով բազմաթիվ փայլուն և անմոռաց կերպարներ: Որպես բեմի և էկրանի մեծ վարպետ՝ տասնամյակներ շարունակ վայելում եք հանդիսատեսի սերն ու համակրանքը:
Հայաստանում սիրում են Ձեզ, հպարտանում Ձեզնով և հիանում Ձեր ինքնատիպ տաղանդով:
Կրկին շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
10:19 07/04/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը` Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ

Серж Саргсян поздравил Армена Джигарханяна с 80-летием: в Армении Вас любят, гордятся Вами и восхищаются Вашим уникальным талантом 10/03/2015   17:12  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание народному артисту Армении и СССР Армену Джигарханяну по случаю его 80-летия. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Вы внесли огромный вклад в дело развития армянского и российского театра и кино, создав множество блестящих и незабываемых образов. Как великий мастер сцены и экрана, на протяжении десятилетий Вы пользуетесь любовью и симпатией зрителя.
В Армении Вас любят, гордятся Вами и восхищаются Вашим уникальным талантом.
Еще раз поздравляя Вас с юбилеем, желаю Вам здоровья и всех благ”, - говорится в поздравительном послании президента Армении.