Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց (Լրացված) 10/03/2015   10:04  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ոկտեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 130 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /107 արկ/ և 82 /16 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17  /70 արկ/ տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 130 раз – Минобороны НКР(дополнено) 10/03/2015   10:30  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 2-го октября и в ночь на 3-е октября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 130 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60-и (170 снарядов), 82-х (16 снарядов) и минометов и гранатометов типа АГС-17 (70 снарядов) по позициям АО НКР было произведено более 2000 выстрелов.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных мер агрессивные действия противника были подавлены.АО НКР не понесла потерь.