Սեյրան Օհանյանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին ներկայացրել է վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական շփման գծում տիրող իրավիճակը 10/02/2015   19:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպում ունեցավ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ՀԱՊԿ շրջանակներում առկա օրակարգային խնդիրները, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության շրջանում պաշտպանության որորտում առկա անելիքները:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Նիկոլայ Բորդյուժայի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրեց վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը:
Այցի ընթացքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը հանդիպումներ կունենա նաև ՀՀ բարձրաստիճան ղեկավարության հետ, ինչպես նաև կմասնակցի ՀԱՊԿ «Անխախտելի եղբայրություն» խաղաղապահ զորավարժության ակտիվ փուլի պաշտոնական միջոցառումներին:

Глава Минобороны Армении представил генсеку ОДКБ ситуацию на границе с Азербайджаном 10/03/2015   00:54  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян встретился в пятницу в Ереване с генеральным секретарем ОДКБ Николем Бордюжей.
В ходе встречи обсуждались вопросы повестки дня Организации, а также деятельность в сфере обороны в период председательства Армении в ОДКБ.
По просьбе Бордюжи глава Минобороны Армении представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе и карабахо-азербайджанской линии соприкосновения.
В рамках визита Николай Бордюжа проведет встречи с руководством Армении, а также проследит за активной фазой учений миротворческих сил ОДКБ “Нерушимое братство”.