Խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծման պայմաններում այլ բան չի մնում, քան դիմելու այնպիսի գործողությունների, որոնք հակառակորդին կստիպեն հրաժարվել ուժի կիրառման մտադրություններից. Սեյրան Օհանյան 09/30/2015   17:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
2015թ. սեպտեմբերի 30-ին կայացավ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Իվան Վոլինկինի հետ` ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդի հավատարմագրման կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Շնորհավորելով ՀՀ-ում ՌԴ ռազմական կցորդ, գեներալ-մայոր Եվգենի Բուլավինցևին ստանձնած նոր պարտականությունների առիթով, ՀՀ պաշտպանության նախարարը նրան մաղթեց նորանոր հաջողություններ հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցության հետագա ամրապնդման գործում:
ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպանի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը հյուրերին տեղեկացրեց հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
Սեյրան Օհանյանը նշեց, որ վերջին օրերին ադրբեջանական կողմից իրադրության հետևողական սրման, մեծ տրամաչափի զինատեսակների, մասնավորապես հրետանու կիրառման, խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծման պայմաններում ՀՀ զինված ուժերին և ԼՂՀ պաշտպանական բանակին այլ բան չի մնում, քան դիմելու ռազմական և ռազմաքաղաքական այնպիսի գործողությունների, որոնք հակառակորդին կստիպեն հրաժարվել ուժի կիրառման մտադրություններից, կթոթափեն անպատժելիության և սեփական գերազանցության պատրանքը և նրան կվերադարձնեն խաղաղ բանակցային սեղանի շուրջ:

Сейран Оганян: ВС Армении и АО НКР прибегнут к таким мерам, которые заставят Азербайджан отказаться от применения силы 09/30/2015   18:42  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян в среду встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в Ереване Иваном Волынкином о случаю аккредитации новоназначенного военного и военно-воздушного атташе при посольстве РФ в РА.
Как передает пресс-служба Минобороны Армении, министр поздравил нового военного атташе, генерал-майора Евгения Булавинцева, пожелал ему успеха в деле дальнейшего укрепления армяно-российского стратегического сотрудничества.
По просьбе посла РФ, министр обороны Армении представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе и линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана.
Сейран Оганян отметил, что в условиях последовательного обострения азербайджанской стороной в последние дни ситуации, применения крупнокалиберного оружия, в частности, артиллерии, обстрела мирных населенных пунктов, ВС Армении и Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики ничего другого не остается, как прибегнуть к таким военным и военно-политическим действиям, которые заставят противника отказаться от намерения применить силу, развеют его иллюзию о безнаказанности и собственном превосходстве и вернут его за стол мирных переговоров.