Սերժ Սարգսյանն ու ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներն անդրադարձել են հրադադարի խախտման հետևանքով առաջացած լարվածությանը 09/29/2015   22:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքի (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրիոյի (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացը և այս փուլում առկա մտահոգությունները, մասնավորապես՝ վերջին օրերին հրադադարի խախտման հետևանքով առաջացած լարվածությունը:

Президент Армении обсудил с сопредседателями МГ ОБСЕ рост напряженности в зоне карабахского конфликта 09/29/2015 23:25 | Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян встретился в Нью-Йорке с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Джеймсом Уорликом (США), Пьером Андрие (Франция) и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе встречи собеседники обсудили процесс мирного урегулирования карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ и существующие на данном этапе опасения, в частности, по поводу сложившейся в последние дни из-за нарушения режима прекращения огня.