Վիրավոր զինվորների վիճակը մնում է կայուն ծանր 09/28/2015   10:29  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արցախում հակառակորդի հրանոթից արձակված արկերից սպտեմբերի 25-ին մարմնական վնասվածքներ ստացած 16 զինծառայողներից  4-ի առողջական վիճակը դեռևս շարունակում է կայուն ծանր մնալ:
Այս մասին տեղեկացրեցին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալից:
4 զինծառայողները` Սաֆար Արսենի Սաֆարյանը, Արկադի Արմենի Մուրադյանը, Խաչատուր Հայրիկի Պապիկյանը, Արման Արմենակի Ստեփանյանը, ԼՂՀ-ից երեկ այստեղ են տեղափոխվել ու դեռևս գտնվում են հոսպիտալի վերակենդանացման բաժանմունքում:
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից N զորամասի պահպանության շրջանի ուղղությամբ հրանոթից արձակված արկերի պայթունների հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից զոհվել էին ժամկետային զինծառայողներ՝ Նորայր Միքայելի Խաչատրյանը, Ռոբերտ Սուրենի Մկրտչյանը, Կարեն Գևորգի Շահինյանը, Հարութ Մաքսիմի Հակոբյանը:
16 ժամկետային զինծառայողներ` Արկադի Արմենի Մուրադյանը, Հարություն Նորիկի Թովմասյանը, Կարեն Սասունի Վարդանյանը, Վանիկ Ավետիքի Մարտիրոսյան, Թաթուլ Աշոտի Պողոսյանը, Սերգեյ Հարությունի Էլոյանը, Խաչատուր Հայրիկի Պապիկյանը, Յաշա Արկադիի Բաղդասարովը, Արման Արմենակի Ստեփանյանը, Նարեկ Սարմենի Թառումյանը, Կարեն Անատոլիի Երեմյանը, Սաֆար Արսենի Սաֆարյանը, Վուրգ Աղասու Գալստյանը, Ռազմիկ Նորիկի Խաչատրյանը, Սեդրակ Հովսեփի Ղարիբյանը, Հայկ Հովհաննեսի Հովհաննիսյանը, ստացել էին տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ և տեղափոխվել զինհոսպիտալ:

Состояние здоровья 4 военнослужащих АО НКР, раненных в результате артобстрела с азербайджанской стороны, остается стабильно тяжелым 09/28/2015   10:53  |  Актуальная тема
Состояние здоровья четверых из 16 военнослужащих Армии обороны НКР, раненных 25 сентября в результате артобстрела с азербайджанской стороны, продолжает оставаться стабильно тяжелым. Об этом ”ФактИнфо” сообщили в Центральном клиническом госпитале.
Четверо военнослужащих: Сафар Сафарян, Аркадий Мурадян, Хачатур Папикян, Арман Степанян были доставлены из НКР ереванский военный госпиталь и пока находятся в реанимационном отделении.
Напомним, 25 сентября в результате артобстрела N –ской воинской части АО НКР с азербайджанской стороны были убиты военнослужащие Армии обороны НКР Норайр Хачатрян, Роберт Мкртчян, Арут Акопян и Карен Шагинян. Военнослужащие погибли от ранений, полученных в результате разрыва пушечных снарядов, выпущенных противником.