Պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են 09/28/2015   10:06  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սեպտեմբերի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /41 արկ/, 82 /100 արկ/ և 120 մմ-ոց /8 արկ/ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /2 արկ/ և ՀԱՆ-17 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք /24 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Армия обороны НКР подавила агрессивные действия азербайджанских ВС 09/28/2015 10:23 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона 27-го и в ночь на 28-е сентября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 120 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также минометов калибра 60мм(41снаряд), 82мм(100 снарядов) и 120мм(8 снарядов) и гранатометов типа РПГ-7(2 снаряда), АГС-17(3 снаряда) по позициям АО НКР было произведено более 900 выстрелов.
Помимо этого, противник обстрелял карабахские позиции из РСЗО TR-107(24 снаряда) турецкого производства.
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных мер агрессивные действия противника были подавлены”, - говорится в сообщении.