Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է վիրավոր զինծառայողների ծնողներին, հայրենասեր զավակներ դաստիարակելու համար շնորհակալություն և զորակցություն հայտնել նրանց 09/26/2015   15:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 25-ին ադրբեջանական զինուժի կողմից ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի հրետակոծման հետևանքով վիրավորված զինծառայողներին տեսակցելու նպատակով սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զրուցել է տարբեր աստիճանի վիրավորումներ ստացած ՊԲ զինծառայողների հետ, քաջալերել է նրանց և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է նաև վիրավոր զինծառայողների ծնողներին, հայրենասեր զավակներ դաստիարակելու համար շնորհակալություն և զորակցություն հայտնել նրանց, և հավաստիացրել, որ վիրավորների ապաքինման ընթացքը հոսպիտալի բուժանձնակազմի ուշադրության կենտրոնում է:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր զորակցությունն ու ցավակցությունն է հայտնում ադրբեջանական զինուժի հրետակոծման հետևանքով զոհված ՊԲ զինծառայողների` կրտսեր սերժանտ Նորայր Միքայելի Խաչատրյանի, կրտսեր սերժանտ Ռոբերտ Սուրենի Մկրտչյանի, շարքային Հարութ Մաքսիմի Հակոբյանի և շարքային Կարեն Գևորգի Շահինյանի ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Министр обороны Армении навестил военнослужащих АО НКР, раненных в результате артобстрела с азербайджанской стороны 09/26/2015   16:54  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян навестил раненных в результате предпринятого 25 сентября азербайджанскими ВС артобстрела оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны НКР военнослужащих, которые проходят лечение в Центральном военном клиническом госпитале МО РА.
Как сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства, Сейран Оганян побеседовал с военнослужащими, пожелал им скорейшего выздоровления. Министр встретился также с родителями раненых и поблагодарил их за воспитание сыновей в патриотическом духе, выразив им свою поддержку. Министр заверил, что процесс выздоровления раненых находится под контролем медперсонала госпиталя.
25 сентября, около 17:30 оборонительный участок одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных на северо-восточном направлении, подвергся обстрелу из РСЗО TR-107 турецкого производства, в результате чего смертельные осколочные ранения получили военнослужащие Армии обороны НКР Норайр Хачатрян (1995 года рождения), Роберт Мкртчян (1995 года рождения), Арут Акопян (1997 года рождения) и Карен Шагинян (1997 года рождения). Еще 16 военнослужащих получили ранения.