ՀՀ Նախագահը Նյու Յորքում կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ 09/26/2015 21:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 27-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Սերժ Սարգսյանը Նյու Յորքում հանդիպում կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ, կմասնակցի նաև ՄԱԿ-ի խաղաղապահ գործողություններին նվիրված գագաթնաժողովին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են Հանրապետության Նախագահի մի շարք երկկողմ հանդիպումներ: Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա նաև ամերիկացի խոշոր ներդրողների և գործարար շրջանակների հետ:
Վաշինգտոնում Հանրապետության Նախագահը ԱՄՆ Կոնգրեսում կմասնակցի «Ռաուլ Վալենբերգ» միջազգային հիմնադրամի կողմից կազմակեպված ճաշին, որտեղ ելույթ կունենա: Նախագահը կհանդիպի նաև ԱՄՆ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Президент Армении выступит на 70-й сессии Генассамблеи ООН в Нью-Йорке 09/26/2015   22:32  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян отправится 27 сентября с рабочим визитом в США для участия в 70-й сессии Генeральной ассамблеи ООН, в ходе которой выступит с речью, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В Нью-Йорке Серж Саргсян встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, а также примет участие в саммите, посвященном миротворческой деятельности ООН.
В ходе визита запланированы ряд двусторонних переговоров, Серж Саргсян проведет встречу с крупными американскими инвесторами и представителями деловых кругов.
В Вашингтоне президент Армении примет участие в обеде, организованном международным фондом “Рауля Валленберга”, где выступит с речью.
Глава государства встретится с представителями армянской общины США.
15:32 08/05/2015  |  Лента новостейСерж Саргсян: За месяцем распятия армян – апрелем всегда следует Май – месяц Армянских побед