Պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են (Լուսանկարներ) 09/26/2015 11:46 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սեպտեմբերի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /16 արկ/, 82 /28 արկ/, և 120մմ /2 արկ/ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /1 արկ/ և ՀԱՆ-17 /30 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TR-107 /12 արկ/ տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք, ինչպես նաև կրակի դադարեցման մասին համաձայնագրի ստորագրումից ի վեր առաջին անգամ` 122 մմ Դ-30 /30 արկ/ հաուբից հրանոթ (լուսանկարները ստորև):
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Минобороны НКР сообщило об обстреле азербайджанскими ВС карабахских позиций, в том числе из гаубиц(фото) 09/26/2015 12:25 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона 24-го и в ночь на 25-е сентября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 100 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также минометов калибра 60мм(16 снарядов), 82мм(28 снарядов) и 120мм(2 снаряда) и гранатометов типа РПГ-7(1 снаряд), АГС-17(30 снарядов) по позициям АО НКР было произведено более 1000 выстрелов.
Помимо этого, противник обстрелял карабахские позиции из РСЗО TR-107(12 снарядов) турецкого производства, а также впервые с момента подписания соглашения о прекращении огня из 122-мм гаубицы Д-30А(ниже прилагаются фотографии).
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных мер агрессивные действия противника были подавлены”, - говорится в сообщении.