ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահն ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանին 09/26/2015   16:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը նախօրեին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Մոհհամադ Ռեիսիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
ՔԿ նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Ն.Գ. Մոհհամադ Ռեիսիի պաշտոնավարման ժամանակահատվածում որակական նոր հարթություն է տեղափոխվել երկու երկրների իրավապահների համագործակցությունը և շնորհակալություն հայտնել՝  ներդրած ջանքերի համար։
Դեսպանը  վստահեցրել է, որ Հայաստանում իր պաշտոնավարման տարիներին արել է ամեն հնարավորը՝ Հայաստանի ու Իրանի միջև հարաբերություններն ամրապնդելու և զարգացնելու համար ու հեռանում է մեր երկրից ջերմ հիշողություններով՝ նշելով, որ իր սիրտը մշտապես մնալու է Հայաստանում։
Ա.Հովսեփյանը Մոհհամադ Ռեիսիին հաջողություն է մաղթել իր հետագա գործունեության ընթացքում։
15:45 09/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆշանակումներ՝ Երևանի քննչական վարչությունում և վարչական շրջանների քննչական բաժիններում

Глава Следственного комитета Армении встретился с иранским послом 09/26/2015 17:16 | Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран Мохаммада Реиси, который завершает свою дипломатическую миссию в РА, сообщает пресс-служба СК.
Глава Следственного комитета с удовлетворением отметил, что в период пребывания Мохаммада Реиси в должности посла ИРИ в Армении сотрудничество между правоохранителями двух стран перешло в качественно новую плоскость, и выразил благодарность за приложенные усилия.
Посол заверил, что в годы своего пребывания в должности посла Ирана в Ереване сделал все возможное для укрепления и развития армяно-иранских отношений и уезжает из нашей страны с теплыми воспоминаниями о ней и со словами о том, что его сердце навсегда останется в Армении.