Հրթիռահրետանային արկակոծման է ենթարկվել զորամասերից մեկը. մահացել է 4 զինծառայող 09/25/2015 21:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 17:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի կողմից թուրքական արտադրության TR-107 կայանքներից հրթիռահրետանային արկակոծման է ենթարկվել ՊԲ-ի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասը, որի արդյունքում բեկորային մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Նորայր Միքայելի Խաչատրյանը (ծնված 1995թ.), Ռոբերտ Սուրենի Մկրտչյանը (ծնված 1995թ.), Հարութ Մաքսիմի Հակոբյանը (ծնված 1997թ.) և Կարեն Գևորգի Շահինյանը (ծնված 1997թ.): Կան վիրավորներ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Четверо военнослужащих Армии обороны НКР погибли в результате ракетно-артиллерийского обстрела с азербайджанской стороны 09/25/2015   22:19  |  Лента новостей
Четверо военнослужащих Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики погибли в результате ракетно-артиллерийского обстрела с азербайджанской стороны, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
25 сентября, около 17:30 оборонительный участок одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных на северо-восточном направлении, подвергся обстрелу из РСЗО TR-107 турецкого производства, в результате чего смертельные осколочные ранения получили военнослужащие Армии обороны НКР Норайр Микаэлович Хачатрян (1995 года рождения), Роберт Суренович Мкртчян (1995 года рождения), Арут Максимович Акопян (1997 года рождения) и Карен Геворкович Шагинян (1997 года рождения). Есть также раненые”, - говорится в сообщении.
“Минобороны НКР разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семей, родным и сослуживцам погибших”, - отмечается в сообщении.