Մնում է մեր բանակի հզորությունը, մեր բանակի համարժեք պատասխան տալու կարողությունը. Աղվան Վարդանյանը` սահմանային լարվածության մասին 09/25/2015   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Յուրաքանչյուր անգամ հնարավոր բարձրաստիճան հանդիպումից առաջ Ադրբեջանը գնում է այս լարվածությանը»,- այսօրվա ճեպազրույցում նշեց Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
Նրա համոզմամբ` երկու ճանապարհ կա. «Մեկը, որ ուժի դեմ կիրառել ավելի մեծ ուժ, ինչը, կարծում եմ, մեր բանակն անում է ինչ-որ չափով: Երկրորդը` ես խորապես համոզված եմ, որ համանախագահող երկրները, ցանկության դեպքում, միասին գործելու դեպքում, կարող են իսկապես առնվազն կտրուկ նվազեցնել նման լարվածությունը, հարձակումները, սադրանքները, զոհերը»:
Ըստ նրա` աղաղակող է, թե ինչու՞ համանախագահողները դա չեն անում:
«Եվ դարձյալ այս պարագայում մնում է մեր բանակի հզորությունը, մեր բանակի համարժեք պատասխան տալու կարողությունը»,- ընդգծեց Ա.Վարդանյանը:
14:25 12/09/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱվելի քան 19000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ
14:09 05/09/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայկական դիրքերի ուղղությամբ կիրառվել է թուրքական արտադրության հրթիռահրետանային կայանք

Депутат парламента Армении назвал пути к деэскалации напряженности на границе с Азербайджаном 09/25/2015   14:33  |  Лента новостей
Секретарь парламентской фракции “АРФД Агван Варданян на встрече с журналистами в пятницу назвал два пути к снижению напряженности на границе с Азербайджаном.
“Первый путь – это применение против силы еще большей силы. Что же касается второго способа, то, по его глубокому убеждению, страны-сопредседатели Минской группы ОБСЕ при желании и, действуя сообща, могут способствовать резкому ослаблению напряженности и сокращению числа нападений, провокаций и жертв”, - заявил он.
“Пока же, в сложившей ситуации остается мощь Армянской армии, ее умение давать соразмерный ответ”,- подчеркнул А. Варданян.
19:09 24/09/2015  |  Актуальная темаМирная жительница армянского села Паравакар убита в результате обстрела с азербайджанской стороны