ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը պարգևատրվել է ԱՊՀ մասնակից-պետությունների գլխավոր դատախազների կոորդինացիոն խորհրդի հոբելյանական շքանշանով 09/24/2015   16:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ  Աղվան Հովսեփյանն այսօր հանդիպում է ունեցել ՌԴ գլխավոր դատախազ,  ԱՊՀ մասնակից-պետությունների գլխավոր դատախազների կոորդինացիոն խորհրդի նախագահ Յուրի Չայկայի հետ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Հանդիպման ընթացքում  Յու.Չայկան Ա.Հովսեփյանին է  հանձնել  ԱՊՀ մասնակից-պետությունների գլխավոր դատախազների կոորդինացիոն խորհրդի հոբելյանական շքանշանը՝ կոորդինացիոն խորհրդի հիմնադրման 20-ամյակի առթիվ։
ՀՀ ՔԿ նախագահին  հոբելյանական շքանշանով պարգևատրելու մասին որոշումը կայացվել է ԱՊՀ մասնակից-պետությունների գլխավոր դատախազների կոորդինացիոն խորհրդի՝  2015 թվականի օգոստոսի 27-ին Աստանայում կայացած 25-րդ հոբելյանական նիստի ժամանակ։
Մեկ այլ որոշմամբ Աղվան Հովսեփյանը  ճանաչվել է ԱՊՀ գլխավոր դատախազների կոորդինացիոն խորհրդի պատվավոր անդամ։

Глава СК Армении награжден юбилейной медалью в честь 20-летия создания Координационного совета генпрокуроров государств-участников СНГ 09/24/2015   16:56  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Москве председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян встретился в четверг с генеральным прокурором РФ, председателем Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Содружества Независимых Государств (КСГП СНГ) Юрием Чайкой. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
На встрече обсуждался широкий круг вопросов двустороннего взаимодействия.
В ходе встречи Ю. Чайка вручил А. Овсепяну юбилейную медаль в честь 20-летия создания Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников СНГ.
Решение о награждении главы СК Армении юбилейной медалью было принято в ходе состоявшегося в Астане 27 августа 2015 года 25-го юбилейного заседания Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников СНГ.
Еще одним решением Агван Овсепян признан почетным членом Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников СНГ.