ՁՊՎ-ից հայտնել են, որ ձերբակալվածի մարմնին առկա են բազմաթիվ վնասվածքներ 09/23/2015   12:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ձերբակալված անձանց պահման վայրից ստացվել է իրազեկում այն մասին, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձերբակալված Ալբերտ Ե.-ի մարմնին առկա են բազմաթիվ վնասվածքներ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, վերջինս հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2015 թվականի օգոստոսի 25-ին մոր ահազանգի կապակցությամբ իրենց տուն ժամանած ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժնի աշխատակիցներն իրեն խոշտանգել են՝ պատճառելով ֆիզիկական ուժեղ ցավ:
Քաղաքացի Ալբերտ Ե.-ի հաղորդման հիման վրա՝ մի խումբ անձանց կողմից խոշտանգում կատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309.1-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ:
14:20 22/09/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՉկատարած հանցագործությունը խոստովանել է խոշտանգման արդյունքում
12:41 15/09/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲերման ենթարկելիս ոստիկանները բռնություն են գործադրել և հայհոյանքներ հնչեցրել
14:37 11/09/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՀիվանդը հիվանդասենյակում խուլիգանություն է կատարել և մետաղյա ձողով հարվածել հիվանդանոցի անվտանգության աշխատակցին
16:45 19/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲռնություն և քրեական պատասխանատվության չենթարկելու համար կաշառքի պահանջ՝ ՀՀ ոստիկանության Ախուրյանի բաժնում
18:26 18/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԾ. Ոստիկանները բռնություն են կիրառել, իսկ քննիչը՝ խոստովանական ցուցմունք կորզել մեղադրյալից. հարուցվել է քրեական գործ
10:42 05/08/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲերման ենթարկվելուց հետո, ոստիկանության աշխատակիցները բռնություն են կիրառել

Задержанный обвиняет ереванских полицейских в избиении 09/23/2015   14:27  |  Актуальная тема
Задержанный в рамках расследования уголовного дела житель Армении обвиняет полицейских в нанесении побоев.
Из места содержания арестованных поступил сигнал о том, что на теле Альберта Е. обнаружены множественные травмы.
Как сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении, Альберт Е. подал заявление, в котором утверждает, что сотрудники эребунийского отдела полиции, прибывшие к ним домой 25 августа с.г.в связи с полученным от его матери сигналом, подвергли его пыткам.
На основе сообщения Альберта Е. возбуждено уголовное дело по п.4 ч.2 статьи 309.1 УК Армении.Ведется расследование.
18:02 19/06/2015  |  Криминальная хроникаВ армянском Ванадзоре пьяный мужчина напал на сотрудника Дорожной полиции
14:57 09/03/2015  |  Криминальная хроникаСК Армении завел уголовное дело по факту инцидента с избиением сотрудников Дорожной полиции в Ванадзоре
14:48 20/12/2014  |  Криминальная хроникаСвидетельница утверждает, что полицейские в армянском Котайке силой запихнули ее в багажник, а следователь сфальсифицировал протокол ее допроса
12:04 27/08/2014  |  Актуальная тема ССС Армении займется расследованием инцидента с участием полицейского, подозреваемого в похищении своей экс-подруги
11:29 02/07/2014  |  Актуальная тема ССС Армении возбудила уголовное дело по заявлению мужчины, обвинившего следователя в выбивании показаний
12:51 17/06/2014  |  Криминальная хроникаВ Армении заключенный утверждает, что полицейские выбивали из него силой информацию