Բուժաշխատողների վրա հարձակվելու դեպքով քրեական գործ է հարուցվել 09/22/2015 13:08 | Քրեական խրոնիկոն
«Արմենիա» ՀԲԿ-ում բուժաշխատողների և ոստիկանի վրա հարձակվելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով՝ խուլիգանություն, որը զուգորդվել է իշխանության ներկայացուցչին կամ հասարակական կարգի պահպանության պարտականություն իրականացնող կամ հասարակական կարգի խախտումը խափանող անձին դիմադրություն ցույց տալով, և 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելը:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ «Անհայտ էթոլոգիա, կոմա» ախտորոշմամբ ԲԿ տեղափոխված 34-ամյա հիվանդն արթնանալով հարձակվել է բուժաշխատողների վրա՝բռունցքով հարվածել է բժշկի դեմքին, հարձակվելով նաև ծառայություն իրականացնող ոստիկանի վրա և ձեռքին եղած մետաղյա ձողով հարվածնել նրան՝ պատճառել մարմնական վնասվածքներ:
Ոստիկանի նկատմամբ շարունակվել է բռնության կիրառումը, որի ընթացքում ոստիկանության ծառայողն իրեն ամրակցված զենքից նախազգուշական կրակոց է արձակել՝ արդյունքում հիվանդին անզգուշությամբ պատճառելով մարմնական վնասվածք:

Уголовное дело заведено по факту нападения на медперсонал ереванского МЦ “Армения” и полицейского 09/22/2015 13:28 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту нападения на медперсонал ереванского МЦ “Армения” и полицейского. Об этом ИА “Фактинфо’ сообщили в Следственном комитете Армении.
Дело заведено по пункту 2 части 3 статьи 258(Хулиганство, соединенные с оказанием сопротивления представителю власти или к лицу, исполняющему обязанности по охране общественного порядка или пресекающему нарушение общественного порядка) и части 1 статьи 316(Применение насилия против представителя власти) УК РА.
Как уже ранее сообщало агентство, пациент ереванской больницы, выйдя из комы, набросился на медперсонал. 34-летний мужчина был госпитализирован в медцентр “Армения” с диагнозом “кома неизвестной этиологии”.
Мужчина напал сначала на медработников, а затем ударил врача кулаком по лицу.
Досталось и поспешившему на помощь полицейскому, которого неуемный пациент принялся избивать металлическим прутом, причинив ему увечья. Чтобы остановить насилие, полицейский произвел предупредительный выстрел в воздух из закрепленного за ним табельного оружия, в результате чего дебошир получил ранение.