Ամերիկյան սերիալում Քիմ Քարդաշյանը կպատմի հայաստանյան այցի ու Ցեղասպանության մասին (Տեսանյութ) 09/22/2015 10:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Ամերիկյան EOnline հեռուստաալիքով մեկնարկել է Keeping Up With The Kardashians ճանաչված հեռուստասերիալի հերթական մասը, որի 4 սերիաները նվիրված են Քիմ Քարդաշյանի և իր ընտաքնիքի` Հայաստան այցին:
Այս մասին Քիմ Քարդաշյանը հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում: «Ես ուրախ եմ, որ մենք կարող ենք կիսվել ձեզ հետ մեր ընտանեկան պատմությամբ և կրկնել ձեզ հետ մեր անհավատալի հայաստանյան ուղևորությունը»,- գրում է նա:
Հայաստանյան ուղևորության մասին պատմող սերիաներն առայժմ համացանցում հասանելի չեն, բայց հայտնի է, որ Քիմն այդտեղ պատմում է իր ուղևորության, ՀՀ պաշտոնատար անձանց ուբազմաթիվ երկրպագունեի հետ իր հնդիպումների մասին:
Սերիան սկսվում է տեսարանով, որտեղ Քիմն ու Քլոեն տեսախցիկների առաջ պատմում են, թե որքան կարևոր էր իրենց համար ուղևորությունը դեպի Հայաստան, քանի որ իրենց հանգուցյալ հայրը դրան մեծ կարևորություն էր տալիս:
Քլոեն ասում է, որ դեռ մանկուց էին պլանավորում այդ ուղևորությունը, և, ահա, վերջապես հաջողվեց իրագործել այն: Այդ պահին Քիմը նրան զգուշացնում է, որ ուղևորության համար իրենք պետք է կոնսերվատիվ ոճի հագուստ ընտրեն:
«Ցեղասպանության 100-ամյակին մենք պետք է այնպես անենք, որ Հայաստանի նկատմամբ ուշադրությունը էլ ավելի մեծ լինի,- ասում է Քիմը,- դա մեզ համար շատ կարևոր է: Մեր հանգուցյալ հայրը միշտ պատմում էր մեր հայկական արմատների ու ցեղասպանության մասին»:

Ким Кардашян расскажет на американском телеканале о своей поездке в Армению(Видео) 09/22/2015   11:08  |  Лента новостей
Очередная серия популярного реалити-шоу Keeping Up With The Kardashians, четыре серии которого посвящены визиту Ким Кардашян и ее семьи в Ереван,  вышла на американском телеканале EOnline.
Об это Ким Кардашян сообщила на своей странице в социальной сети Фейсбук.
“Я рада, что мы можем поделиться с вами историей своей семьи и повторить  наше невероятное путешествие в Армению”, - написала она.
Серии, повествующие о поездке в Армению, пока не доступны в Сети, однако известно, что Ким рассказывает о своем вояже в Армению, о встречах с высокопоставленными чиновниками, многочисленными поклонниками и т.д.
Серия начинается со сцены, где Ким и Хлое перед камерами рассказывают, насколько важной была для них поездка в Армению, поскольку их покойный отец придавал этому большое значение.
Хлое говорит, что еще с детства планировала это путешествие, и, наконец-то, планы претворились в жизнь. В этот момент Ким ее предупреждает о том, что для поездки им следует выбрать одежду консервативного стиля.
“В 100-ую годовщину Геноцида мы должны сделать так, чтобы еще больше привлечь внимание мирового сообщества к Армении, это для нас очень важно”, - заявляет Ким. По ее словам,  их покойный отец всегда рассказывал им об их армянских корнях и Геноциде.
В фильме также повествуется об их визите в мемориальный комплекс “Цицернакаберд” и  Музей-институт Геноцида армян.