Զինկոմի սպանության մեջ մեղադրվողը կալանավորվեց 09/21/2015   17:22  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո» -ի տեղեկություններով՝ Տավուշի զինվորական կոմիսար 49-ամյա Դերենիկ Պապյանի սպանության մեջ մեղադրվող 41-ամյա Արթուր Մկրտումյանը կալանավորվել է. դատարանը բավարարել է քննիչի միջնորդությունը և Արթուր Մկրտումյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Արթուր Մկրտումյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, սպանությունը տեղի է ունեցել նախկին աշխատակիցների միջև տեղի ունեցած վիճաբանության արդյունքում: Զինկոմի նախկին տեղակալն Արթուր Մկրտումյանի գյուղում հարբած վիճակում «դեբոշ» է սարքել, ինչի համար զինկոմը նրան նկատողություն է արել:
Այս նկատողությունն էլ վերաճել է մեծ վիճաբանության, ինչից հետո Արթուր Մկրտումյանը վերցրել է իր որսորդական հրացանն ու կրակել իր նախկին ղեկավարին:

Обвиняемый в убийстве военного комиссара Тавушской области Армении взят под стражу 09/21/2015 17:56 | Криминальная хроника
По сведениям ФактИнфо, 41-летний Артур Мкртумян, обвиняемый в убийстве 49-летнего военного комиссара Тавушской области Армении Дереника Папяна, взят под стражу. Суд удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении Артура Мкртумяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Артуру Мкртумяну предъявлено обвинение по части 1 статьи 104 УК РА.
Как уже ранее сообщало агентство, убийство произошло в результате ссоры между бывшими коллегами. Экс-заместитель убитого устроил пьяный дебош, а военком пожурил его за это. Перепалка между экс-коллегами вылилась в крупную ссору, которая закончилась убийством: Артур Мкртчян застрелил своего экс-начальника из принадлежащего ему охотничьего ружья.