Կինն ինքնակամ ներկայացել է և վերականգնել պատճառված վնասը (Տեսանյութ) 09/19/2015   13:46  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ  քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել է բանկոմատից այլ քաղաքացու գումարը հափշտակած անձի ինքնությունը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2015 թվականի ապրիլի 8-ին քաղաքացին իր բանկային քարտով փորձել էր գումար կանխիկացնել բանկոմատից: Կարծելով, որ գործարքը չի կատարվել՝ քաղաքացին, վերցնելով քարտը, հեռացել էր, իսկ հետագայում պարզել, որ հաշվեհամարում առկա է  պակասորդ:
Քաղաքացու դիմումի հիման վրա ուսումնասիրելով տվյալ բանկոմատն սպասարկող սարքի տեսագրությունը՝ պարզվել էր, որ  նրա հեռանալուց  անմիջապես հետո մի կին երիտասարդ աղջկա հետ մոտեցել և բանկոմատից վերցրել է քաղաքացու գումարը։
Դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու նպատակով սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ քննչական կոմիտեն տարածեց բանկոմատն սպասարկող սարքի տեսագրությունից ստացված լուսանկարները՝ տվյալ կնոջ ինքնությունը պարզելու նպատակով։
Հաղորդագրության տարածումից հետո կինն ինքնակամ ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմնին, ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ, ընդունել մեղքն ու վերականգնել տուժողին պատճառված վնասը։

СК Армении установил личность женщины, подозреваемой в хищении чужих денег из банкомата(Видео) 09/19/2015   15:16  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении установил личность человека, подозреваемого в хищении чужих денег из одного из ереванских банкоматов, сообщается на официальном сайте ведомства.
Как сообщал ранее СК, 8 апреля 2015 года некий гражданин пытался обналичить в банкомате сумму, которая была у него на карте. Подумав, что сделка сорвалась, гражданин, взяв свою карту, ушел. В дальнейшем же при проверке остатка банковского счета выявил недостачу.
Изучив на основе заявления гражданина видеозапись с камер наблюдения за данным банкоматом, выяснилось, что сразу же после ухода гражданина, некая женщина с молодой девушкой подошла к банкомату и взяла оттуда принадлежащие гражданину деньги.
Для обеспечения всестороннего и объективного расследования всех обстоятельств инцидента, 19 сентября СК распространил фотографии из видеокадров с камер наблюдения за банкоматом с целью установления личности запечатленной на них женщины.
После распространения сообщения, женщина добровольно явилась в орган, осуществляющий производство, дала показания относительно произошедшего, признала вину и восстановила нанесенный потерпевшему ущерб.