Կառավարությունում ավարտվել են ՀՀ 2016 թ. պետբյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումները 09/18/2015 17:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում ավարտվել են ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումները: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 18-ին «ՀՀ 2016թ. պետբյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի տեքստային մասի նախնական տարբերակի վերաբերյալ առաջարկություններ են ներկայացրել ՀՀ նախագահի աշխատակազմի, Ֆինանսների, Տրանսպորտի և կապի, Պաշտպանության, Կրթության և գիտության, Առողջապահության, Արդարադատության, Երևանի քաղաքապետարանի, Ազգային անվտանգության խորհրդի, Ազգային անվտանգության ծառայության, Ոստիկանության և կառավարությանն առընթեր մյուս մարմինների, Վերահսկիչ պալատի, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի, Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի, Վիճակագրական ծառայության պետական կոմիտեի, Քաղաքացիական ծառայության խորհրդի, Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի, Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի ղեկավարները:
Բոլոր գերատեսչությունների հետ 2016 թվականի պետական բյուջեի նախնական տարբերակի քննարկումների արդյունքում ամբողջական տեսքի է բերվելու փաստաթուղթը և ներկայացվելու է Ազգային ժողով:

В правительстве Армении завершились обсуждения предварительного варианта проекта госбюджета на 2016 год 09/18/2015 17:38 | Лента новостей
В правительстве Армении завершились обсуждения предварительного варианта проекта государственного бюджета на 2016 год.
18 сентября руководитель аппарата президента Армении, главы Министерств транспорта и связи, обороны, образования и науки, здравоохранения, юстиции, Столичной администрации, Совета национальной безопасности, Службы национальной безопасности, Полиции и других ведомств при Правительстве РА, председатели Контрольной палаты, Комиссии по регулированию общественных услуг, Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, центральной избирательной комиссии, государственного комитета статистической службы, совета гражданской службы, Совета общественной телерадиокомпании, Национальной комиссии по телевидению и радио представили предложения относительно текстовой части предварительного варианта проекта закона РА “О госбюджете РА на 2016 год”.
Во главе с премьер-министром Армении состоялись обсуждения предварительного варианта госбюджета со всеми ведомствами, по итогам которых проект бюджета был приведен в окончательный вид и будет представлен на рассмотрение в Национальное Собрание.