Վալերի Պերմյակովն այսօր դատահոգեբանական-դատահոգեբուժական փորձաքննության կենթարկվի. «Հայկական Ժամանակ» 09/17/2015 09:17 | Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ Ավետիսյանների ընտանիքի սպանության մեջ մեղադրվող ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովն այսօր դատահոգեբանական և դատահոգեբուժական փորձաքննության կենթարկվի Գյումրիում տեղեակայված ռուսական 102-րդ ռազմաբազայում:
Այս մասին, պատասխանելով ասաց տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչ Երվանդ Վարոսյանն ասել է լրատվամիջոցին: Սույն փորձաքննությունը նշանակելու համար նախաքննական մարմնին միջնորդել էին տուժողների իրավահաջորդնրի ներկայացուցիչները:
«Այսօր նրանք նույնպես ներկա են լինելու փորձաքննությանը: Մասնագետները փորձելու են պարզել՝ արդյո՞ք Պերմյակովն ունի հոգեբանական խնդիրներ: Պերմյակովի նկատմամբ դատահոգեբանական-դատահոգեբուժական փորձաքննություն անցկացնելու միջնորդություն ներկայացնելու առիթ էր հանդիսացել Պերմյակովի տարօրինակ պահվածքը՝ Գյումրիի ռուսական 102-րդ ռազմազայում քննվող դատական նիստի ընթացքում:
Օգոստոսի 12-ին Վալերի Պերմյակովը Հյուսիսկովկասյան օկրուգի զինվորական դատարանի 5-րդ կայազորային դատարանի կողմից դատապարտվեց 10 տարվա ազատազրկման՝ դասալքության եւ ապօրինի զենք կրելու համար: Դատական նիստի ողջ ընթացքում Վալերի Պերմյակովն աչքի ընկավ իր տարօրինակ պահվածքով: Ամբաստանյալը չէր շրջվում դեպի դահլիճն անգամ բարձր ձայների դեպքում»,- հիշեցնում է թերթը:

“Айкакан жаманак”: Валерий Пермяков сегодня пройдет психолого-психиатрическую экспертизу 09/17/2015   11:06  |  Пресса
Обвиняемый в убийстве семьи из семи человек в Гюмри солдат 102-й российской военной базы Валерий Пермяков пройдет сегодня психолого-психиатрическую экспертизу. Об этом газете “Айкакан жаманак” сообщил представитель правопреемников потерпевшей стороны Ерванд Варосян.Экспертиза будет проведена на территории российской военной базы.
О проведении экспертизы ходатайствовали правопреемники потерпевшей стороны, которые также будут присутствовать на экспертизе.
Подробности читайте в сегодняшнем номере газеты “Айкакан жаманак(“Армянское время”).
Напомним, 12 января в городе Гюмри была убита семья из семи человек, включая полугодовалого ребенка, скончавшегося в ереванском медцентре спустя неделю после инцидента. В совершении преступления подозревается военнослужащий 102-й РВБ Валерий Пермяков, который 13 января был задержан российскими пограничниками при попытке пересечения армяно-турецкой границы и на допросе признал свою вину.
12 августа, пятый российский гарнизонный военный суд на проходящем в Гюмри выездном заседании приговорил российского военнослужащего Валерия Пермякова к 10 годам лишения свободы с отбыванием наказания в колонии строгого режима.
11:31 09/04/2015  |  Лента новостейПермякову ужесточили обвинение, ему грозят два пожизненных срока - СМИ