Սուրիկ Խաչատրյանի որդու կալանքի ժամկետը հնարավոր է երկարաձգվի. «Չորրորդ իշխանություն» 09/17/2015   09:20  |  Մամուլ
«Չորրորդ իշխանություն»-ը գրում է, որ Գորիսի «Սդղի գյոլում» մայիսի 2-ին Զաքարյան եղբայրների առողջությանը վնաս հասցնելու համար հուլիսի 27-ից կալանավորված Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդու կալանքի ժամկետը հնարավոր է երկարաձգվի:
Տիգրան Խաչատրյանի փաստաբան Արմեն Մելքոնյանի խոսքով՝ նախաքննական մարմինն այսօր միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ կալանքի ժամկետը  երկարաձգելու համար: Նիստի օրը դեռ հայտնի չէ:
Թերթը հիշեցնում է, որ տուժող Հարություն Զաքարյանը հայտարարել է, որ հենց Տիգրանն է իր աչքի վնասվածքը հասցրել, ինչից հետո ինքը կորցրել է տեսողությունը»,-գրում է թերթը:

“Чоррорд ишханутюн”: Сыну губернатора Сюникской области Армении, возможно, продлят срок ареста 09/17/2015   09:55  |  Пресса
Срок ареста сына губернатора Сюникской области Сурика Хачатряна, арестованного 27 июля за причинение братьям Закарянам вреда здоровью в ходе имевшего место 2 мая в местечке под названием “Сдги гел” в Горисе инцидента, может быть продлен.
По словам адвоката Тиграна Хачатряна - Армена Мелконяна, орган предварительного следствия сегодня обратился в суд с ходатайством о продлении срока заключения под стражу. Дата судебного заседания пока не известна.
Издание напоминает, что потерпевший Арутюн Закарян заявлял, что именно Тигран нанес ему травму глаза, и после этого он потерял зрение”, - пишет газета.