13-ամյա աղջնակը հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է. Shamshyan 09/17/2015   10:00  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ը գրում է, որ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում` սեպտեմբերի 10-ին Էջմիածին քաղաքում 13-ամյա աղջկա մահվան փաստով:
Ինչպես հայտնում է կայքը, այդ օրը` ժամը 19:10-ի սահմաններում, Վաղարշապատի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ մահացած վիճակում իրենց մոտ է տեղափոխվել Էջմիածին քաղաքի Չարենցի փողոցի 18 շենքի բնակիչ, 13-ամյա Լիաննա Ասատրյանի դին:
Պարզվել է, որ նույն օրը` ժամը 18:50-ի սահմաններում, մոր հետ ավտոմեքենայով տուն վերադառնալու ճանապարհին երեխայի ինքնազգացողությունը վատացել է և նա հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:

В СК Армении готовятся материалы по факту смерти 13-летней девочки, скончавшейся по дороге в больницу - Shamshyan 09/17/2015 10:48 | Чрезвычайное просшествие
Вагаршапатским следственным отделом следственного управления Следственного комитета Армении по Армавирской области готовятся материалы по факту смерти 13-летней девочки в городе Эчмиадзин, сообщает портал Shamshyan.com.
Сигнал о трагическом инциденте поступил в вагаршапатский отдел полиции из медцентра 10 сентября, примерно в 19:10.
По данным издания, 13-летняя Лианы Асатрян, проживающая по улице Чаренца 18 в городе Эчмиадзин, была уже мертва, когда ее доставили в больницу.
Самочувствие девочки ухудшилось вечером того же дня, когда она с матерью возвращалась на машине домой. Ребенка госпитализировали, однако по дороге в больницу она скончалась.