Վենետիկի հանձնաժողով է ուղարկվել փոփոխված նախագիծ, որը դեռևս ՀՀ Նախագահի կողմից ընդունված չէ 09/16/2015   13:21  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
Վենետիկի հանձնաժողովին ուղարկվել է Սահմանադրությունում փոփոխությունների լրամշակված նախագիծը, որը տեղադրված է նաև Արդարադատության նախարարության կայքում:
Այս մասին, ի պատասխան ՕԵԿ խմբակցության անդամ Հովհաննես Մարգարյանի հարցի, ասաց հիմնական զեկուցող` ՀՀ Նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ Վարդան Պողոսյանը:
Ըստ Վ.Պողոսյանի` լրամշակված նախագիծը ԱԺ-ի կայքում տեղադրված չէ, քանի որ «Հանրապետության Նախագահի կողմից դեռևս ընդունված առաջարկներ չեն»:
Նշենք, որ ՕԵԿ-ական պատգամավորը հետաքրքրվել էր, թե ինչով է պայմանավորված այն, որ իրենց ձեռքի տակ եղած նախագիծը տարբերվում է Վենետիկի հանձնաժողով ուղարկվածից, որի վերաբերյալ հանձնաժողովը տվել է իր նախնական երկրորդ եզրակացությունը:
17:17 15/09/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՍահմանադրության նախագծի հեղինակներն աշխատում են անվճար
16:58 15/09/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԲՀԿ-ն կհայտնի իր դիրքորոշումը՝ Սահմանադրության նախագծի վերաբերյալ
16:19 15/09/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՍահմանադրական փոփոխությունների նախագծի քնննարկումը կհեռարձակվի նաև Հ1-ով
15:52 15/09/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՆոր Սահմանադրության դրույթներն ուժի մեջ կմտնեն փուլ առ փուլ

В Венецианскую комиссию направлен доработанный проект изменений в Конституцию Армении, который еще не принят президентом 09/16/2015   13:38  |  Конституционные реформы
Доработанный проект изменений в Конституцию Армении, текст которого размещен на официальном сайте министерства юстиции РА, направлен в Венецианскую комиссию.
Об этом на заседании Национального Собрания Армении в среду заявил основной докладчик, официальный представитель главы государства Вардан Погосян, отвечая на вопрос депутата от парламентской фракции “Оринац еркир” Ованнеса Маркаряна.
По словам В. Погосяна, доработанный проект не опубликован на сайте Национального Собрания Армении, поскольку предложения пока не приняты президентом Армении.
Маркарян поинтересовался у Погосяна о причинах, обуславливающих различия имеющегося у них под рукой проекта от направленного в Венецианскую комиссию, относительно которого комиссия уже дала второе предварительное заключение.
13:09 11/09/2015  |  Конституционные реформыВардан Погосян: Переход к парламентской модели назрел в Армении ввиду исчерпанности ресурсов для улучшения полупрезидентской формы правления