Հայաստանը ներկայացնող զույգը՝ առագաստանավային սպորտի աշխարհի չեմպիոն 09/16/2015 12:51 | Մարզական
Ֆրանսիայի Հանրապետության Կառնակ քաղաքում սեպտեմբերի 5-12-ը անցկացվել է առագաստանավային սպորտի կատամառան դասի աշխարհի առաջնությունը, որին մասնակցել են մոտ 15 երկրների առագաստանավորդներ: Այս մասին տեղեկացնում է armsport.am-ը:
Կլասիկ կատամառան դասում 10 մրցափուլեր հաղթահարելուց հետո աշխարհի չեմպիոն են դարձել Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնող Միշել Զաքարյան և Ջերեմի Իալենտի զույգը,- հայտնում է Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքը:
Մեր տղաները մարզվում են Սևանի ջրային ձևերի մարզադպրոցի մարզաբազայում, անձնական մարզիչն է Հայկ Սուքիասյանը, իսկ հավաքականի գլխավոր մարզիչը Սմբատ Հակոբյանն է:

Армянские яхтсмены выиграли золото на чемпионате мира по парусному спорту 09/16/2015   17:27  |  Спорт
Армянские яхтсмены Мишель Закарян и Джереми Иалент выиграли золото на прходившем во Франции чемпионате мира по парусному спорту, сообщает пресс-служба министерства спорта и по вопросам молодежи Армении.
Армянские спортсмены стали чемпионами в соревнованиях классических катамаранов по итогам десяти этапов.
Мировое первенство, в котором принимали участие спортсмены из 15 стран, прошло 5-12 сентября во французском городе Карнак.
Чемпионы проводили тренировки на севанской базе водных видов спорта под началом личного тренера Айка Сукиасяна и главного тренера сборной Смбата Акопяна.