ԱԺ-ում աշնանային նստաշրջանի մեկնարկը կարող է դրամատիկ ընթացք ունենալ. «Հրապարակ» 09/15/2015 09:28 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ Ազգային ժողովի աշնանային նստաշրջանի մեկնարկն այսօր դրամատիկ ընթացք կարող է ունենալ:
Ըստ թերթի մեկնաբանման՝ բացի նրանից, որ ՀՀԿ-ն բոլոր «զենքերը» գործի է դնելու սահմանադրության նախագծի քննարկման ժամանակ, որպեսզի ջախջախիչ հաղթանակ գրանցի ընդդիմախոսների նկատմամբ, ընդդիմադիր հատվածն էլ քնած չէ:
«ՀԱԿ պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը, օրինակ, իր շրջապատում տրտնջացել է, որ առաջիկա եռօրյան իր համար դժոխային է լինելու, որտեղ ինքը պարտադրված նույն շարքում ժամեր է անցկացնելու մարդկանց կողքին, որոնց հետ հիմա «շուն ու կատու» է:
ՎՍԴՀԿ ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանի՝ նախագահական այցիցի հետո ՀԱԿ-ում նրա անունը լսել չեն ուզում, տիկին ատենապետին դասել են դավաճանների շարքը և մամուլով անգամ պարտադրում են հրաժարվել մանդատից, որը, ըտ իրենց, նրան է բաժին հասել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի բարյացակամության շնորհիվ»,- գրում է թերթը:

“Грапарак”:Старт осенней сессии парламента Армении может оказаться драматичным 09/15/2015   10:42  |  Пресса
Старт осенней сессии Национального Собрания Армении может оказаться драматичным, пишет газета “Грапарак”(“Площадь”).
Как отмечает издание, хотя и РПА задействует весь свой арсенал во время рассмотрения проекта конституционных реформ, чтобы одержать разгромную победу над оппозиционерами, однако оппозиционное крыло тоже не дремлет.
Депутат от “Армянского национального конгресса”(АНК) Людмила Саркисян, к примеру, пожаловалась, что ближайшие три дня будут адскими для нее, она вынуждена будет проводить часы с теми, с которыми она как “кошка с мышкой”.
После визита председателя СДПГ Людмилы Саргсян в резиденцию президента о ней ничего не хотят слышать в АНК, ее приравняли к ряду предателей и через прессу принуждают к отказу от мандата, который, по их словам, она заполучила благодаря доброжелательности Левона Тер-Петросяна”, - пишет газета.